رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


لپ‌تاپ‌های صنعتی (بخش ۱) - تک استوک - مرجع تخصصی لپ تاپ استوک

نویسنده : takstock ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ تعداد نظرات : ۰
لپ‌تاپ‌های صنعتی (بخش ۱)

 

لپ‌تاپ‌های صنعتی (بخش ۱)

در این بخش و بخش های بعدی سعی داریم مزایا و معایب لپ تاپ های صنعتی را بزاریم.

امروزه لپ‌تاپ‌ها به دلیل قابلیت حمل آسانی که دارند به همه جا سرک می‌کشند و می‌توان در هر جایی رد پای این کالا را دید.

از ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها گرفته تا شرکت‌های کشتیرانی و اسکله‌ها، مزارع و معادن و دکل‌های مخابراتی و… همه و همه میزبان این وسیله هستند. به همین دلیل است که طی سال‌های اخیر علاوه بر نمونه‌های مختلف لپ‌تاپ که برای گروه‌های مختلف شغلی طراحی و تولید شده‌اند، لپ‌تاپ‌هایی نیز مخصوص کاربران صنعتی تولید شده‌اند که نه تنها انسجام بیشتری نسبت به سایر نمونه‌های لپ‌تاپ دارند، بلکه دارای قابلیت‌های بیشتری در برخی از مدل‌ها نیز هستند.

دنیای اقتصاد در شماره امروز خود به بررسی لپ تاپ ها صنعتی در بازار کامپیوتر ایران پرداخته است.

هر لپ‌تاپی را بهر کاری ساختند

شاید تصور اکثر کاربران لپ‌تاپ که تا کنون لپ‌تاپ‌های صنعتی را از نزدیک ندیده‌اند یا با آنها کار نکرده‌اند از یک لپ‌تاپ صنعتی، لپ‌تاپی زمخت و سنگین باشد که تنها در مقابل ضربه و فشار مقاوم است اما اینطور نیست.

لپ‌تاپ‌های صنعتی به طور کلی با لپ‌تاپ‌های دیگر تفاوت‌هایی دارند که باعث می‌شود کاربران صنعتی به راحتی و بدون دغدغه از آن در محیط‌های پرخطر استفاده کنند. این لپ‌تاپ‌ها معمولا ظاهری محکم‌تر از سایر نمونه‌های لپ‌تاپ دارند و بدنه آنها نیز از فلز آلومینیوم تیتانیوم ساخته شده است.

تجهیز به مادربوردهای قوی، پورت داک استیشن که رابط چندین پورت دیگر است و …. از سایر ویژگی‌های لپ‌تاپ‌های این خانواده است. برخی از این دسته لپ‌تاپ‌ها نیز در مقابل ضربه، خش، رطوبت و سایر آسیب‌های محیطی مقاوم هستند و کوچک‌ترین آسیبی نمی‌بینند.

برخی از لپ‌تاپ‌های این گروه نیز در میدان‌های مغناطیسی می‌توانند بدون کوچک‌ترین مشکلی کار کنند.

پس می‌بینید که لپ‌تاپ‌های صنعتی تنها لپ‌تاپ‌هایی ضخیم نیستند و قابلیت‌های دیگری هم دارند.

 

برندهای Lenovo ThinkPad ، DELL Latitude ،HP Elitebook جز لپ تاب های بسیارقوی،صنعتی وبسیار گران قیمت(بالای ۲۰۰۰دلار)همراه با۳سال گارانتی تعویض می باشند.

عیب کلی این مدل ها از لحاظ ظاهری لپ تاب های قشنگی نیستند.اکثر این لپ تاب ها،لپ تاب های بسیارقوی،مادربورد(۸لایه)بابدنه محکم آلیاژی از آلومینیوم،که برای کارهای فرسایشی به راحتی جوابگو هستند،مثلا۵روز درهفته بدون خاموش شدن،

دارای هاردهای ۷۲۰۰دوریاSSD،معمولا گرافیکNVIDIA Quadro،intel وبعضی مدل های حرفه ای دارای ۴ اسلات رم می باشند.

وقتی که ۳سال گارانتی انها تمام می شود به صورت عمده فروخته میشود.این لب تاب ها بصورتGRADE A,B,C با قیمت های بسیار مناسب تر(۷۵درصدارزانتراز قیمت اصلی)قابل تهیه می باشد.

بهترین پیشنهاد برای کاربرهای که ساعات زیادی می خواهند از نوت بوک شان استفاده کنند لب تاب های صنعتی استوک میباشد.

تک استوک

آخرین دیدگاه